HEMŞİRELERİMİZ ANLATIYOR

 • Anadolu Sağlık Merkezi’nde Hemşire Olmak…


  Her kişiyi iş yeri seçimi konusunda etkileyen birçok faktör vardır. Bu sebeple geriye dönük düşündüğümde ve kendime “beni bu hastanede çalışmaya iten sebepler” nelerdir diye sorduğumda karşıma iki ana madde çıktı. Bunlar çevresel etmenler ve benim beklentilerimdi.


  Beklentilerim; huzurlu çalışma ortamı, akademik gelişimime yardımcı, hizmet içi eğitimlerle beni destekleyecek, kariyer planlarım ile uyumlu olacak ve her alanında profesyonel çalışmayı amaç edinmiş vizyonu ve misyonu olan bir hastane olması idi. Bu nedenle bu soruların cevabını alabileceğimi düşündüğüm, çevresel etmenler olarak tanımladığım hastanenin genel imajını toplumda sorgulamayı ve daha önce bu hastanede çalışmış arkadaşlarıma danışmayı uygun buldum. Genel olarak toplumdan ve arkadaşlarımdan aldığım mesajların olumlu olması benim bu hastaneyi seçme konusunda motive etti. Beni motive eden sebepler; toplumda hastanenin büyük ve güvenilir olarak tanımlanması, arkadaşlarımın da huzurlu çalışma ortamından ve profesyonel yaklaşımlardan memnuniyetlerini belirten düşünceleri idi. Bu nedenle Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmayı talep ettim ve görüşmelerim sonucunda da bu hastanenin beni her anlamda destekleyeceğine olan inancım artarak devam ettiğinden şimdi ben de bu ailenin üyesiyim.


  Acil servisi tercih etmemin nedeni ise,  uzmanlaşmayı planladığım alan olması ve daha önce bu alanda klinik deneyimimim olması idi. Ancak hastaneye bağlı kalmamı sağlayacak ana nokta acil servis ekibi idi. Bu noktada en mütevazı görüş ile söyleyebileceğim çok canlı, genç, dinamik ve ekip içi iletişimi iyi bir ekip, somut olarak da hastane içi eğitimlerde en iyi sonuçları almış olması da ekibin başarısını kanıtladı. Bu yüzden bu ailenin üyesi olarak devam etmekteyim ve uzun yıllarda devam etmek istiyorum.

  Anadolu Sağlık Merkezi Hemşiresi

  Çiğdem Yüksel- Hemşire

 • Anadolu Sağlık Merkezi’nde Hemşire Olmak…


  Kemik iliği nakil hastaları uzun süreli, iyi tedavi ve bakım gerektiren bir hasta grubudur. Anadolu Sağlık Merkezi kemik iliği nakil merkezi Temmuz 2010 dan bu yana hizmet vermektedir. Bu süreçte 300’ü aşkın transplantasyon yapılmıştır. Şu anda Türkiye şartlarında en çok nakil yapan hastaneyiz.

   

  Nakil şansı olan hastalar için bakım standartlarının çok iyi olduğu bir hastanede tedavi olmak  çok büyük bir şanstır.

   

  Merkezimizde toplam 22 yatak bulunmaktadır. Ünite hepafilter sistemle çalıştığı için tam izolasyon sağlanmaktadır. İzolasyondaki hastaları daha iyi takip edebilmek ve iyi bir bakım sağlamak için tüm odalarda hasta başı monitörler, dereceler, merkezi O2 sistemleri bulunmaktadır. Tüm bu sistemlerin sayesinde daha güvenli hasta bakımı sağlanmaktadır.

   

  Aldığımız eğitimler ve uygulamalarla mesleğimizi en iyi şekilde uygulayabildiğimizi düşünüyorum.

  Anadolu Sağlık Merkezi Hemşiresi

  Banu Sarıtaş- Sorumlu Hemşire

 • Anadolu Sağlık Merkezi’nde Mutluyum…


  Çünkü ben kurumumu seviyorum. Her şeyden önce huzurlu ve güvenilir bir ortamının olması beni yeterince tatmin ediyor. Bunun yanı sıra bize verdiği diğer haklarda var tabii ki. Özel sağlık sigortası, çocuklarımız için kreş imkanı, ikramiye ve sosyal yardımlar gibi haklar da yeterince tatmin edici. Ben Anadolu Sağlık Merkezi’nde olmaktan mutluyum.

  Anadolu Sağlık Merkezi Acil Tıp Teknisyeni

  Saniye Tok - Acil Tıp Teknisyeni

1
0