2005 yılında Erciyes Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik bölümünden mezun oldum ve Anadolu Sağlık Merkezi’nde KVC hemşiresi olarak çalışmaya başladım. 2008 yılında yeni oluşturulan bir kadro olan Kalp Sağlığı Vaka Yöneticiliği için başvurdum ve kabul edildim.

Anadolu Sağlık Merkezi’nde kalp damar cerrahisi operasyonu olan tüm hastalara hizmet vermekteyim. Hastalarıma, hastaneye yatıktan sonra operasyon öncesi yapılacak hizmetleri organize edip sonuçlarını takip ediyorum. Hastaları ameliyat öncesi, tedavi ve yoğun bakım süreci hakkında bilgilendiriyorum. Gerekli durumlarda hastalarım için konsültasyon, tetkik, hastaneye yatış gibi hizmetlerin organizasyonunu yapıyorum.

Hastalara, hastanede kaldıkları süre içinde günde iki kez KVC ekibi ile birlikte vizit yapıyoruz. Hastanın taburculuğuna karar verildikten sonra hastaya kardiyak rehabilitasyon eğitimi veriyorum. Hasta eve gittikten sonra belirli günlerde telefonla görüşerek evde yaşabilecekleri sıkıntıları önceden belirleyip gerekli müdahalelerin en kısa süre içinde yapılmasını sağlıyorum. Ayrıca hastalarım ihtiyaç duyduklarında ve istediklerinde bana ulaşabiliyorlar.

Fatma Çıtrak